Όλα τα επίσημα αποτελέσματα σταυροδοσίας για την Περιφέρεια Θεσσαλίας στην ΠΕ Λάρισας (ΛΙΣΤΕΣ)

Όλα τα επίσημα αποτελέσματα σταυροδοσίας για την Περιφέρεια Θεσσαλίας στην ΠΕ Λάρισας


Ανακοινώθηκαν και επίσημα η σταυροδοσία όλων των υποψηφίων κατά τις πρόσφατες Περιφερειακές Εκλογές 2019 των εκλογικών τμημάτων της Π.Ε. Λάρισας.

[ads-post]

Το Πρωτοδικείο Λάρισας αφού έλαβε υπ’ όψη τις διατάξεις του άρθρου 144 παρ.1 και 2 του Νόμου 3852/2010 και τα εκλογικά στοιχεία όλων των εκλογικών τμημάτων της Περιφερειακής Ενότητας Λάρισας, προέβη στην κατάρτιση του παρακάτω πίνακα των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας της ως άνω Περιφερειακής Ενότητας και στη σύνταξη της σχετικής πράξεως:

Α) Αριθμός Εγγεγραμμένων Εκλογέων 253.513 (διακόσιες πενήντα τρεις χιλιάδες πεντακόσιοι δέκα τρεις)
Β) Αριθμός Ψηφισάντων Εκλογέων 165.173 (εκατόν εξήντα πέντε χιλιάδες εκατόν εβδομήντα τρεις)
Γ) Αριθμός Εγκύρων Ψηφοδελτίων 157.442 (εκατόν πενήντα επτά χιλιάδες τετρακόσια σαράντα δύο)
Δ) Αριθμός Άκυρων Ψηφοδελτίων 5.326 (πέντε χιλιάδες τριακόσια είκοσι έξι)
Ε) Αριθμός Λευκών Ψηφοδελτίων 2.405 (δύο χιλιάδες τετρακόσια πέντε)
ΣΤ) Σύνολο Άκυρων και Λευκών Ψηφοδελτίων 7.731 (επτά χιλιάδες επτακόσια τριάντα ένα)
Ζ) Εκλογική Δύναμη Συνδυασμών και Αριθμός Σταυρών Προτίμησης Υποψηφίων Περιφερειακών Συμβούλων :


1) «ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ» 
ΑΓΟΡΑΣΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
(Υποψήφιος Περιφερειάρχης) 85.611 (ογδόντα πέντε χιλιάδες εξακόσιοι έντεκα)



ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
Εκλογικής Περιφέρειας (Περιφερειακής Ενότητας) Λάρισας

  1. ΠΑΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΣΑΚΗΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 13668
  2. ΚΑΛΟΜΠΑΤΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ 10925
  3. ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ 10696
  4. ΜΠΙΛΛΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 9579
  5. ΛΙΟΥΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΖΗΣΗ 9156
  6. ΠΙΝΑΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 8616
  7. ΔΟΚΟΥ ΣΟΥΛΤΑΝΑ (ΤΑΝΙΑ) του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 7762
  8. ΚΟΜΝΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 6920
  9. ΔΗΜΟΤΣΙΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ (ΣΤΕΛΙΟΣ) του ΒΑΪΟΥ 6871
  10. ΜΠΡΕΖΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 6700
  11. ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 6654
  12. ΜΠΑΛΟΥΚΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 6614
  13. ΠΑΠΑΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΗΛΙΑ 6317
  14. ΣΤΑΤΗΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 5681
  15. ΓΟΥΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 5235
  16. ΜΙΓΑ ΣΟΦΙΑ του ΣΟΛΩΝΟΣ 5122
  17. ΝΤΙΖΕ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 4906
  18. ΛΑΒΔΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 4534
  19. ΖΙΑΚΟΥΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ 4438
  20. ΛΑΝΑΡΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 4389
  21. ΚΙΜΠΟΥΡΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΤΙΝΑ) του ΗΛΙΑ 4350
  22. ΓΚΟΤΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 4308
  23. ΣΚΡΕΤΤΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 4275
  24. ΜΠΑΝΤΑΒΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 4149
  25. ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ-ΛΑΖΑΡΙΔΗ ΜΑΡΙΑ του ΜΑΤΘΑΙΟΥ 3939
  26. ΒΛΑΧΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΒΛΑΣΙΟΥ 3929
  27. ΚΥΡΛΟΓΛΟΥ-ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΟΥΛΗ ΙΩΑΝΝΑ (ΒΑΝΑ) του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 2373
  28. ΠΑΥΛΟΝΑΣΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 2020
  29. ΛΙΑΓΚΟΥΡΑ ΕΛΕΝΗ του ΑΛΕΞΙΟΥ 2004
  30. ΡΕΤΖΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 1395


2) «Η ΘΕΣΣΑΛΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ»
ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
(Υποψήφιος Περιφερειάρχης) 42.981
(σαράντα δύο χιλιάδες εννιακόσιοι ογδόντα ένας)




ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
Εκλογικής Περιφέρειας (Περιφερειακής Ενότητας) Λάρισας

  1. ΚΟΜΗΤΣΑΣ ΡΙΖΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 8275
  2. ΚΑΡΑΜΠΑΤΣΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 4825
  3. ΤΣΑΚΝΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 4574
  4. ΑΡΑΠΚΟΥΛΕ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 4345
  5. ΓΕΛΛΑΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΛΕΩΝΙΔΑ 3987
  6. ΤΣΕΤΣΙΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 3869
  7. ΓΚΟΝΤΟΥΡΑΣ ΧΑΡΙΣΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 3301
  8. ΣΠΑΝΟΣ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 3161
  9. ΛΙΑΠΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ 3049
  10. ΒΑΛΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 2818
  11. ΑΛΕΞΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΞΕΝΟΦΩΝΤΟΣ 2653
  12. ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 2511
  13. ΜΠΟΥΖΑΝΑ ΕΛΕΝΗ του ΗΛΙΑ 2483
  14. ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ 2245
  15. ΑΡΜΑΝΙΔΗ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ του ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ 2195
  16. ΚΟΥΓΙΩΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 1978
  17. ΜΠΟΥΡΝΟΒΑ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ του ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ 1882
  18. ΜΠΑΓΙΩΤΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 1811
  19. ΜΙΓΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 1769
  20. ΜΕΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 1726
  21. ΠΑΠΑΝΙΚΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 1718
  22. ΚΑΡΤΣΙΑΦΛΕΚΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 1652
  23. ΣΔΡΑΛΗ ΕΛΕΝΗ του ΑΝΔΡΕΑ 1320
  24. ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ 1248
  25. ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 1182
  26. ΤΣΕΚΟΥΡΑ ΜΑΡΘΑ του ΗΡΑΚΛΗ 1174
  27. ΠΑΤΣΙΑΟΥΡΑΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 901
  28. ΧΡΙΣΤΟΥΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΙΩΑΝΝΗ 845
  29. ΓΙΑΝΝΟΥΤΣΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του ΗΛΙΑ 786
  30. ΧΡΥΣΑΦΗ ΚΥΡΙΑΚΗ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ 584


3) «ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ»
ΤΣΙΑΠΛΕΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΘΩΜΑ
(Υποψήφιος Περιφερειάρχης) 11.713
(έντεκα χιλιάδες επτακόσιοι δέκα τρεις)



ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
Εκλογικής Περιφέρειας (Περιφερειακής Ενότητας) Λάρισας

  1. ΓΚΑΡΑΛΙΑΚΟΣ ΖΗΣΗΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 1940
  2. ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 1353
  3. ΛΙΟΛΙΟΣ ΠΑΡΙΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 1266
  4. ΙΩΑΝΝΟΥ-ΛΑΜΠΡΟΥΛΗ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 1078
  5. ΑΡΖΟΜΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ 1065
  6. ΟΥΝΤΡΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΗ (ΛΙΤΣΑ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 922
  7. ΜΠΑΚΟΥΛΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 912
  8. ΝΟΥΣΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ 894
  9. ΜΠΙΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 875
  10. ΠΑΚΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 860
  11. ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ-ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΙΛΕΝΑ) του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 852
  12. ΡΑΠΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 789
  13. ΚΑΨΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 748
  14. ΤΕΛΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 724
  15. ΒΑΛΩΖΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 712
  16. ΔΗΜΕΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 707
  17. ΖΑΜΠΟΥΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 636
  18. ΚΟΥΜΑΝΤΖΕΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 628
  19. ΛΙΤΣΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 606
  20. ΚΑΡΥΩΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 604
  21. ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΑΓΓΕΛΑ του ΜΙΧΑΗΛ 598
  22. ΓΡΑΜΟΥΣΤΙΑΝΟΥ-ΧΑΤΖΗΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ 588
  23. ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 585
  24. ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΘΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 571
  25. ΣΙΜΟΣ ΑΧΙΛΛΕΥΣ του ΑΓΓΕΛΟΥ 533
  26. ΝΤΑΝΤΗΣ ΑΧΙΛΛΕΥΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 504
  27. ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ-ΛΙΑΚΟΥΡΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ 443
  28. ΣΙΜΟΥ-ΜΠΑΡΚΑ ΜΑΡΙΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 430
  29. ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΣΤΕΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 331
  30. ΜΙΑΡΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 277


4)«ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ»
ΚΟΥΡΕΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
(Υποψήφιος Περιφερειάρχης) 8.321
(οκτώ χιλιάδες τριακόσιοι είκοσι ένας)



ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
Εκλογικής Περιφέρειας (Περιφερειακής Ενότητας) Λάρισας

  1. ΣΟΥΛΟΥΚΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 816
  2. ΑΒΔΑΝΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ 791
  3. ΚΟΚΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΝΙΚΗ (ΕΛΕΑΝΑ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 557
  4. ΜΗΝΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 550
  5. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ (ΑΛΚΗΣ) του ΑΣΤΕΡΙΟΥ 542
  6. ΠΟΥΛΙΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ 534
  7. ΦΙΛΟΚΩΣΤΑΣ ΗΛΙΑΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 513
  8. ΜΑΚΡΗ ΣΩΤΗΡΙΑ (ΣΩΤΗΡΙΝΑ) του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 493
  9. ΝΟΥΤΣΙΑ ΑΡΧΟΝΤΩ (ΡΟΝΝΥ) του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ 486
  10. ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 481
  11. ΜΠΑΚΑΒΟΥ ΡΕΝΤΑ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 447
  12. ΠΑΝΟΥΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΑΥΡΑ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 431
  13. ΙΩΑΝΝΟΥ ΠΕΤΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ 425
  14. ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 423
  15. ΤΡΙΠΟΛΙΤΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 408
  16. ΦΑΡΜΑΚΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 404
  17. ΓΙΑΝΝΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 400
  18. ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΑΣΗΜΟΥΛΑ(ΜΕΝΗ) του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 387
  19. ΚΩΣΤΟΥΛΑ ΜΑΡΙΑ του ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ 371
  20. ΑΛΑΜΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 371
  21. ΤΣΙΑΜΠΑΛΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 357
  22. ΠΑΤΟΥΝΑ(ΜΥΓΔΑΝΑΛΕΥΡΟΥ) ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 351
  23. ΚΥΡΓΙΑΝΝΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 320
  24. ΤΣΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 281
  25. ΜΠΑΤΖΑΚΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 216
  26. ΔΗΜΗΣΙΑΝΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ(ΡΕΜΟΣ) του ΣΠΥΡΟΥ 215
  27. ΠΑΠΑΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 170


5) «ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΥΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΙΑ»
ΜΠΙΛΛΗ-ΤΣΙΤΣΕ ΜΑΡΙΑ συζ. ΓΕΩΡΓΟΥ
(Υποψήφια Περιφερειάρχης) 4.028
(τέσσερις χιλιάδες είκοσι οκτώ)



ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
Εκλογικής Περιφέρειας (Περιφερειακής Ενότητας) Λάρισας

  1. ΑΝΔΡΙΩΤΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 919
  2. ΜΕΓΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 736
  3. ΚΑΡΑΜΗΤΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 548
  4. ΜΠΙΛΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΤΕΡΓΙΟΥ 543
  5. ΒΡΑΚΑΤΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 448
  6. ΗΛΙΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 340
  7. ΓΟΥΡΓΙΩΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 338
  8. ΠΑΡΛΑΝΤΖΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 337
  9. ΓΚΑΝΑΤΣΙΟΥ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ 334
  10. ΚΑΛΟΠΗΤΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 292
  11. ΡΕΝΤΟΥΜΗ ΣΜΑΡΑΓΔΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 226
  12. ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 219
  13. ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 203
  14. ΤΣΙΑΝΤΕΣ ΘΩΜΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 180
  15. ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 179
  16. ΜΠΡΑΖΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ 149
  17. ΦΟΥΡΚΙΩΤΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 129
  18. ΤΖΑΝΑΚΟΥΛΗ-ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ συζ. ΜΙΧΑΗΛ 129
  19. ΦΑΣΙΑΝΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΜΙΛΤΙΑΔΗ 113
  20. ΤΣΙΦΙΤΣΟΓΛΟΥ ΡΑΦΑΗΛΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 86
  21. ΧΟΝΔΡΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΗΛΙΑ 67


6) «ΘΕΣΣΑΛΙΑ ΠΡΑΣΙΝΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ»
ΑΚΡΙΒΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΣΟΥΛΗΣ) ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
(Υποψήφιος Περιφερειάρχης) 1.997
(χίλιοι εννιακόσιοι ενενήντα επτά)



ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
Εκλογικής Περιφέρειας (Περιφερειακής Ενότητας) Λάρισας

  1. ΑΚΡΙΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 422
  2. ΒΑΛΛΑ ΕΛΕΝΗ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 195
  3. ΖΑΦΕΙΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 164
  4. ΜΠΑΖΟΥΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 132
  5. ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ 130
  6. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΜΑΤΘΑΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 126
  7. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΒΑΪΑ του ΑΧΙΛΛΕΑ 124
  8. ΚΟΤΡΩΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ 121
  9. ΛΙΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 120
  10. ΒΑΡΣΑΝΟ ΕΥΤΥΧΙΑ-ΣΑΡΡΑ του ΙΣΑΑΚ 119
  11. ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του ΘΕΟΦΙΛΟΥ 103
  12. ΦΛΩΡΟΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ 102
  13. ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 96
  14. ΛΗΜΝΑΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 91
  15. ΜΗΛΙΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 84
  16. ΔΑΥΙΔ ΠΑΣΧΑΛΗΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 84
  17. ΜΑΚΡΥΓΕΩΡΓΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 78
  18. ΣΑΒΒΑΣ ΜΑΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 76
  19. ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 70
  20. ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 61
  21. ΜΠΛΟΥΧΑΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΑΝΔΡΕΑ 59
  22. ΤΑΣΙΟΥΛΗΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ του ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ 48
  23. ΜΠΛΟΥΧΑΡΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ του ΑΝΔΡΕΑ 42


7) «ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΙΑ»
ΝΤΟΥΡΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
(Υποψήφιος Περιφερειάρχης) 1.590
(χίλιοι πεντακόσιοι ενενήντα)



ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
Εκλογικής Περιφέρειας (Περιφερειακής Ενότητας) Λάρισας

  1. ΓΕΝΗΚΟΜΣΙΟΥ ΘΕΟΦΑΝΗΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 160
  2. ΤΑΛΑΧΟΥΠΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 147
  3. ΚΑΡΑΝΑΣΤΑΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΧΡΗΣΤΟΥ 140
  4. ΜΑΡΟΥΔΑΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 135
  5. ΣΙΟΥΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 126
  6. ΜΠΑΡΜΠΑ ΖΩΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 124
  7. ΚΑΜΠΟΖΗΣ ΠΑΡΑΣΧΟΣ (ΠΑΡΗΣ) του ΘΕΟΔΩΡΟΥ 115
  8. ΣΑΚΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 112
  9. ΓΚΟΓΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ 106
  10. ΤΑΛΑΧΟΥΠΗ ΑΣΗΜΙΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 98
  11. ΚΟΝΤΕΛΕΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 95
  12. ΤΣΙΑΜΟΥΡΑ ΙΩΑΝΝΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ 94
  13. ΚΟΛΤΣΙΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 90
  14. ΚΑΡΑΜΠΙΝΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΤΕΡΡΥ) του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 88
  15. ΧΑΡΧΑΡΙΔΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΠΑΥΛΟΥ 83
  16. ΤΖΗΚΑ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 80
  17. ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 78
  18. ΚΟΝΤΕΛΕΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 77
  19. ΣΕΒΑΣΤΙΔΟΥ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ 57
  20. ΣΚΟΡΔΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 50
  21. ΤΣΑΛΙΚΗ ΕΛΕΝΗ του ΠΑΥΛΟΥ-ΠΕΤΡΟΥ 45
  22. ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 44


8) «ΑΝΥΠΟΤΑΚΤΗ ΘΕΣΣΑΛΙΑ»
ΔΕΛΗΜΗΤΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
(Υποψήφιος Περιφερειάρχης) 1.201
(χίλιοι διακόσιοι ένας)



ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
Εκλογικής Περιφέρειας (Περιφερειακής Ενότητας) Λάρισας

  1. ΧΑΤΖΗΚΡΑΝΙΩΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 163
  2. ΚΛΕΙΣΙΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 143
  3. ΚΑΤΣΙΑΦΛΙΑΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 129
  4. ΤΟΛΙΚΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΜΑΡΙΝΑ του ΣΠΥΡΟΥ 117
  5. ΚΑΒΡΑΚΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 99
  6. ΚΩΣΤΑΡΕΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 97
  7. ΜΠΑΛΑΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 82
  8. ΓΚΕΡΛΗ ΖΩΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 80
  9. ΣΑΛΤΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ 79
  10. ΛΙΑΚΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 67
  11. ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 61
  12. ΤΖΑΒΟΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 56
  13. ΠΑΤΡΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 55
  14. ΤΣΙΦΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 52
  15. ΛΑΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 50
  16. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ 50
  17. ΓΡΗΓΟΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 48
  18. ΤΖΑΒΟΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 46
  19. ΠΑΥΛΙΔΟΥ ΑΘΗΝΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 45
  20. ΠΟΛΥΔΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 37
  21. ΠΕΤΡΑΚΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 34





Newsroom larisacitynews.GR






Όλα τα επίσημα αποτελέσματα σταυροδοσίας για την Περιφέρεια Θεσσαλίας στην ΠΕ Λάρισας