Βουλευτικές Εκλογές 2019 | Όλοι οι Υποψήφιοι Βουλευτές στη Θεσσαλία

Βουλευτικές Εκλογές 2019 | Όλοι οι Υποψήφιοι Βουλευτές στη Θεσσαλία


Οι Ελληνικές βουλευτικές εκλογές του 2019 θα διεξαχθούν την Κυριακή 7 Ιουλίου (μεταξύ των ωρών 7:00-19:00). Η προκήρυξη των εκλογών πραγματοποιήθηκε περίπου 3,5 μήνες νωρίτερα από τη λήξη της προβλεπόμενης θητείας της κυβέρνησης Τσίπρα. Είναι οι τελευταίες Ελληνικές εκλογές που θα διεξαχθούν με το σύστημα κατανομής εδρών της ενισχυμένης αναλογικής. Αξιοσημείωτο είναι ότι δύο κόμματα που εκπροσωπούνταν στην προηγούμενη Βουλή των Ελλήνων, το Ποτάμι και οι ΑΝ.ΕΛ., δε θα είναι υποψήφια εκ νέου σε αυτές τις εκλογές.

Η εκλογή μελών για τη Βουλή των Ελλήνων γίνεται με άμεση, καθολική και μυστική ψηφοφορία κάθε τέσσερα χρόνια.

Για τις βουλευτικές εκλογές η Ελληνική επικράτεια χωρίζεται σε 59 εκλογικές περιφέρειες.

Δικαίωμα ψήφου για την εκλογή βουλευτών οι Έλληνες πολίτες που έχουν συμπληρώσει το 17ο έτος της ηλικίας τους (δηλαδή μέχρι τις 31 Δεκεμβρίου του έτους των εκλογών), όσοι είναι εγγεγραμμένοι σε εκλογικό κατάλογο δήμου της χώρας και δεν έχουν στερηθεί το δικαίωμα του εκλέγειν. Η άσκηση του εκλογικού δικαιώματος είναι υποχρεωτική.

Εκλόγιμοι είναι οι Έλληνες πολίτες που έχουν συμπληρώσει το 25ο έτος της ηλικίας του κατά την ημέρα της εκλογής και έχουν τη νόμιμη ικανότητα του εκλέγειν.

Ο αριθμός των βουλευτών για όλη την επικράτεια ορίζεται σε 300. Από αυτούς, οι 288 εκλέγονται στις εκλογικές περιφέρειες, ενώ οι υπόλοιποι δώδεκα εκλέγονται ενιαία σε ολόκληρη την επικράτεια.



Το σύστημα εκλογής των μελών της Βουλής των Ελλήνων είναι η ενισχυμένη αναλογική.

Από τις 300 έδρες, οι 250 κατανέμονται με βάση το αναλογικό σύστημα. Στο κόμμα, που συγκέντρωσε το μεγαλύτερο αριθμό έγκυρων ψηφοδελτίων στο σύνολο της επικράτειας, παραχωρούνται, επιπλέον των εδρών που λαμβάνει, 50 ακόμη έδρες. Η επιπλέον παραχώρηση 50 εδρών γίνεται, επίσης, σε συνασπισμό συνεργαζόμενων κομμάτων, εφόσον ο μέσος όρος της δύναμης των κομμάτων που τον απαρτίζουν, είναι μεγαλύτερος από τη δύναμη του αυτοτελούς κόμματος, που συγκέντρωσε το μεγαλύτερο αριθμό έγκυρων ψηφοδελτίων.

Για να εισέλθει στη Βουλή ένα κόμμα χρειάζεται να συγκεντρώσει στην επικράτεια ποσοστό εγκύρων ψηφοδελτίων τουλάχιστον 3% του συνόλου των εγκύρων ψηφοδελτίων που έλαβαν στην επικράτεια όλοι οι εκλογικοί σχηματισμοί.

Η κοινοβουλευτική πλειοψηφία επιτυγχάνεται με ένα κόμμα ή συνασπισμό κομμάτων που κερδίζει τουλάχιστον τις μισές συν μία έδρα από το σύνολο των εδρών (151 από τις 300).

Για τις 4 Εκλογικές Περιφέρειες της Θεσσαλίας (Λάρισα, Μαγνησία, Τρίκαλα, Καρδίτσα) οι υποψήφιοι βουλευτές ανά συνδυασμό είναι οι εξής:

[accordion] [item title="Εκλογική Περιφέρεια ΛΑΡΙΣΑΣ"]

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ 

  1. ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Παύλου
  2. ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Θώμα
  3. ΒΑΓΕΝΑ ΚΗΛΑΗΔΟΝΗ ΑΝΝΑ χήρα Λουκιανού
  4. ΓΕΛΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Λεωνίδα
  5. ΖΩΓΡΑΦΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Χρήστου
  6. ΚΑΡΙΠΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου
  7. ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου
  8. ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΙΤΗ) του Κωνσταντίνου
  9. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αβραάμ
  10. ΣΟΥΡΛΑΝΤΖΗ ΖΑΧΑΡΑΚΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ (ΡΟΥΛΑ) του Γεωργίου
  11. ΧΡΗΣΤΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του Χαράλαμπου

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 

  1. ΑΔΑΜΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χρήστου
  2. ΑΞΙΟΓΛΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΛΕΝΑ) του Ιωάννη
  3. ΚΑΛΛΑ ΘΕΟΔΩΡΑ του Μάρκου
  4. ΚΑΡΑΒΑΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη
  5. ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ του Σωτηρίου
  6. ΚΑΤΣΙΑΝΤΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
  7. ΚΕΛΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αχιλλέα
  8. ΜΠΙΖΙΟΥ ΣΤΕΡΓΙΑΝΗ (ΣΤΕΛΛΑ) του Νικολάου
  9. ΣΙΑΦΑΡΙΚΑ ΑΘΗΝΑ του Παύλου
  10. ΤΖΑΝΑΚΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
  11. ΧΑΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΞΙΜΟΣ του Παντελή


ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ 

  1. ΖΗΣΗ ΖΑΧΑΡΟΥΛΑ του Κωνσταντίνου
  2. ΛΑΜΠΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αναστασίου
  3. ΛΙΑΠΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ηλία
  4. ΜΠΙΛΛΗ-ΤΣΙΤΣΕ ΜΑΡΙΑ συζ. Γεωργίου
  5. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Κωνσταντίνου
  6. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΔΟΥΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου
  7. ΤΖΟΥΤΣΑΣ ΠΕΤΡΟΣ του Γεωργίου

ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 

  1. ΑΓΟΡΙΤΣΑ ΦΑΝΗ του Θεόφιλου
  2. ΓΑΛΛΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ιωάννη
  3. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Γρηγορίου
  4. ΚΟΥΚΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου
  5. ΛΙΑΚΟΥΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Θεοφάνη
  6. ΜΑΡΟΥ ΜΑΙΡΗ του Ιωάννη
  7. ΜΠΑΡΓΙΩΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αθανασίου
  8. ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΣΑ) του Δημητρίου (Τάκη)
  9. ΣΑΧΙΝΙΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του Δημητρίου
  10. ΤΟΛΙΚΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του Στεργίου
  11. ΤΣΙΤΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Γεωργίου


ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 

  1. ΑΒΡΑΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αντωνίου
  2. ΑΡΖΟΜΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Σταύρου
  3. ΓΑΒΑΛΑ ΜΑΡΙΑ του Ρωσσέτου
  4. ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΑΓΓΕΛΑ του Μιχαήλ
  5. ΚΑΡΥΩΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ του Αθανασίου
  6. ΚΡΙΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Χρήστου
  7. ΛΑΜΠΡΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αριστείδη
  8. ΜΑΡΟΥΔΑΣ ΡΙΖΟΣ του Κυριαζή
  9. ΠΑΣΧΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Γεωργίου
  10. ΤΣΙΑΠΛΕΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Θωμά
  11. ΤΣΙΚΡΙΤΣΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ του Αντωνίου

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ 

  1. ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χαράλαμπου
  2. ΚΑΦΕΝΟΥΔΗ ΙΩΑΝΝΑ του Ευαγγέλου
  3. ΛΕΚΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου
  4. ΜΑΝΤΕΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου
  5. ΝΑΣΙΚΑ ΖΩΗ του Ιωάννη
  6. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
  7. ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου
  8. ΣΑΝΙΔΑ ΜΑΡΙΝΑ του Κωνσταντίνου
  9. ΤΣΕΤΣΙΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Πέτρου
  10. ΤΣΙΑΜΟΥΡΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Κωνσταντίνου


ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.-ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ
για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ-Μέτωπο της Αντικαπιταλιστικής Επαναστατικής, Κομμουνιστικής Αριστεράς και της Ριζοσπαστικής Οικολογίας 

  1. ΓΕΝΗΚΟΜΣΙΟΥ ΘΕΟΦΑΝΗΣ του Αποστόλου
  2. ΚΑΡΑΝΑΣΤΑΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Χρήστου
  3. ΣΙΟΥΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Δημητρίου
  4. ΤΣΑΜΟΥΡΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του Ιωάννη


ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ 

  1. ΓΚΕΝΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΡΕΝΕ του Ντέτλεφ
  2. ΚΟΛΤΣΙΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Μιχαήλ
  3. ΜΠΟΛΜΑΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Μιχαήλ


ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ 

  1. ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Ιωσήφ
  2. ΖΩΚΑΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ του Γρηγορίου
  3. ΚΕΣΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του Λαζάρου
  4. ΚΟΚΚΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Θεοδώρου
  5. ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Αποστόλου
  6. ΜΑΝΤΖΙΟΥ ΦΑΝΗ του Ιωάννη
  7. ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ανδρέα
  8. ΜΠΑΛΑΤΣΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αθανασίου
  9. ΝΑΣΙΚΑΣ ΝΑΣΟΥΛΙΑΣ του Γρηγορίου
  10. ΣΔΡΟΛΙΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Γεωργίου
  11. ΦΟΥΝΤΑ ΙΩΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ του Νικολάου

ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ 

  1. ΓΚΟΥΖΙΩΚΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Χρήστου
  2. ΚΑΡΑΒΕΝΤΖΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου
  3. ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ ΑΝΘΗ του Ιωάννη
  4. ΝΑΚΟΥ ΛΑΜΠΡΙΝΗ του Απόστολου
  5. ΝΤΟΥΛΑΠΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παρασκευά
  6. ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ναπολέοντος
  7. ΡΑΜΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Κωνσταντίνου
  8. ΣΒΑΡΝΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Ιωάννη
  9. ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ του Γεωργίου
  10. ΤΣΙΟΥΤΡΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Στεφάνου
  11. ΦΩΤΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου

Ε.ΠΑ.Μ.-Α.Κ.Κ.ΕΛ (ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ.)
ΚΑΙ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (Α.Κ.Κ.ΕΛ) 

  1. ΚΟΥΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Δημητρίου


ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ (ΕΕΚ-Τροτσκιστές) 

  1. ΚΑΜΠΟΖΗΣ ΠΑΡΑΣΧΟΣ (ΠΑΡΗΣ) του Θεοδώρου

ΚΚΕ (μ-λ) 

  1. ΖΥΓΟΓΙΩΡΓΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αστερίου
  2. ΚΑΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Πέτρου
  3. ΚΟΚΚΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Βασιλείου
  4. ΜΑΝΤΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του Χρήστου
  5. ΧΑΤΖΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Ιωάννη

Λαϊκή Ενότητα 

  1. ΒΡΥΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου
  2. ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Δημητρίου
  3. ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Γεωργίου
  4. ΜΠΑΛΑΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου
  5. ΤΖΑΒΟΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Κωνσταντίνου


ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ – ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

  1. ΖΑΡΔΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Θεοδώρου

ΜέΡΑ25 

  1. ΙΩΑΝΝΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΩ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Ιωάννη
  2. ΚΑΝΑΡΕΛΗ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ του Γεωργίου
  3. ΛΟΚΑ ΠΟΛΥΞΕΝΗ (ΤΖΕΝΗ) του Βασιλείου
  4. ΝΑΤΣΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου
  5. ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΟΔΥΣΣΕΥΣ του Νικολάου
  6. ΣΟΦΙΚΙΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Ανδρέα
  7. ΦΟΙΝΙΚΙΑΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Αναστασίου
  8. ΧΛΟΠΤΣΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Πασχάλη

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.) 

  1. ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Σάββα

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ-ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ 

  1. ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Ταξιάρχη
  2. ΣΚΡΕΤΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Ιωάννη


ΣΥΝ…ΦΩΝΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ 

  1. ΔΑΡΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλεξάνδρου


ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟΣ

  1. ΝΤΡΙΓΚΟΓΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Βασιλείου


[/item] [item title="Εκλογική Περιφέρεια ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ"]


ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

  1. ΚΑΛΑΜΑΡΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΑΚΗΣ) του Αθανασίου
  2. ΚΑΡΑΠΑΤΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ του Κωνσταντίνου
  3. ΚΟΚΚΙΝΑΚΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του Δημητρίου
  4. ΚΟΥΤΣΙΦΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου
  5. ΜΕΪΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Μιχαήλ
  6. ΜΠΑΛΛΗΣ ΣΥΜΕΩΝ (ΜΑΚΗΣ) του Γεωργίου
  7. ΠΑΠΑΝΑΤΣΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Στεργίου
  8. ΧΡΥΣΟΒΕΛΩΝΗ ΜΑΡΙΝΑ του Γεωργίου

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

  1. ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΖΑΦΕΙΡΟΥΛΑ του Χαράλαμπου
  2. ΚΑΛΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
  3. ΛΙΟΥΠΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου
  4. ΜΑΚΡΗ ΖΩΗ (ΖΕΤΤΑ) του Μιχαήλ
  5. ΜΑΡΑΒΕΓΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αριστοτέλη
  6. ΜΠΟΥΚΩΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου
  7. ΠΑΤΣΟΓΙΑΝΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Αθανασίου
  8. ΤΡΙΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου


ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

  1. ΒΛΑΧΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Χρήστου
  2. ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Κωνσταντίνου
  3. ΚΑΛΟΥΤΣΑΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ του Ματθαίου
  4. ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Κωνσταντίνου
  5. ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ (ΕΦΗ) του Αθανασίου
  6. ΠΕΤΡΟΥΛΙΑΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ (ΑΚΗΣ ) του Ιωάννη
  7. ΣΥΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χρίστου
  8. ΣΥΡΤΑΔΙΩΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Δημητρίου


Κίνημα Αλλαγής (ΠΑΣΟΚ-ΚΙΔΗΣΟ-Ένωση Δημ. Εθνικής Μεταρρύθμισης Ε.Δ.Ε.Μ.-Ανανεωτική Αριστερά-Προοδευτικό Κέντρο-Κινήσεις Πολιτών)

  1. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ιωάννη
  2. ΜΠΕΛΤΖΕΝΙΤΗ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ (Μάνια) του Χρήστου
  3. ΠΛΑΣΤΑΡΑΣ ΤΡΥΦΩΝ του Ευσταθίου
  4. ΣΑΚΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου
  5. ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΕΛΕΝΗ του Νικολάου
  6. ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΦΩΤΙΟΣ του Ιωάννη
  7. ΧΑΥΤΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου
  8. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΑ ΕΛΕΝΗ του Κωνσταντίνου


ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

  1. ΑΚΡΙΒΟΥ ΜΥΡΤΩ του Αποστόλου
  2. ΡΗΓΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Αποστόλου
  3. ΡΙΖΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Δημητρίου
  4. ΡΟΥΣΗ – ΚΩΤΗ ΑΓΟΡΗ (ΡΙΤΣΑ) του Γεωργίου
  5. ΡΟΥΣΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
  6. ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ελευθερίου
  7. ΤΖΙΟΥΜΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σωτηρίου
  8. ΤΣΑΛΟΥΧΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Ιωάννη

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

  1. ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΕΙΡΗΝΗ-ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ του Εμμανουήλ
  2. ΖΑΦΕΙΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Τρύφωνα
  3. ΚΑΒΑΔΕΛΛΑ ΑΘΗΝΑ του Κωνσταντίνου
  4. ΜΠΟΓΟΣΙΑΝ ΑΡΑΜ του Χραντ
  5. ΠΕΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ευρυπίδη
  6. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ του Σπυρίδωνα


ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

  1. ΑΡΜΕΝΤΖΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη
  2. ΓΙΑΝΝΙΤΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αναστασίου
  3. ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Γεωργίου
  4. ΜΑΡΚΑΤΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του Ευθυμίου
  5. ΜΠΕΝΟΥ ΑΝΘΟΥΛΑ-ΕΙΡΗΝΗ του Θεοδώρου
  6. ΠΑΡΑΠΑΡΕΚΗ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ του Νικολάου
  7. ΠΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Λεωνίδα
  8. ΤΣΑΚΑΝΙΚΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Ανδρέα


ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ

  1. ΒΕΛΛΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Βλασίου
  2. ΓΕΩΡΓΟΥΔΗΣ ΔΙΑΝΕΛΟΣ του Γεωργίου
  3. ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΗΛΙΑΣ του Μιχαήλ

ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ – ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

  1. ΑΒΤΖΗΑΣΛΑΝ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Φανουρίου
  2. ΜΑΡΚΟΒΗ ΜΑΡΙΑ του Σταύρου



ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ

  1. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ευαγγέλου
  2. ΚΑΜΠΟΥΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Σπυρίδωνα-Εμμανουήλ
  3. ΚΑΤΣΑΜΠΑΣ ΒΑΪΟΣ του Γεωργίου
  4. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Ευαγγέλου
  5. ΡΟΪΔΗ ΙΩΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ του Βασιλείου
  6. ΣΑΜΑΡΑΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ του Ιωάννη
  7. ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ χήρ. Γεωργίου
  8. ΧΛΕΜΠΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αποστόλου

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)

  1. ΣΓΟΥΡΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Κωνσταντίνου

Αγροτικό.Κτηνοτροφικό.Κόμμα.Ελλάδας (Α.Κ.Κ.ΕΛ.)

  1. ΑΙΡΙΣ – ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αριστοτέλη
  2. ΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Δημητρίου
  3. ΓΚΑΓΙΑΝΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ευσταθίου
  4. ΚΑΡΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Χρήστου
  5. ΚΟΥΜΠΑΡΕΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
  6. ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗ ΚΑΙΡΟΥ του Παναγιώτου



ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ – ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.

  1. ΜΑΓΓΙΝΑ ΗΡΩ του Θεοδοσίου
  2. ΠΑΠΑΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Εμμανουήλ
  3. ΣΚΟΥΦΟΓΛΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ – ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Παναγιώτη
  4. ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Βασιλείου
  5. ΧΟΥΛΙΑΡΑ ΓΡΑΜΜΑΤΟΥΛΑ (ΜΑΤΙΝΑ) του Βασιλείου


ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ – ΜΕΤΩΠΟ ΑΝΑΤΡΟΠΗΣ (ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ “ΛΑ.Ε.” – ΚΟΜΜΑ ΠΕΙΡΑΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ – ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ)

  1. ΑΥΓΕΡΙΝΟΥ-ΚΟΥΝΑΤΙΔΗ ΕΛΕΝΗ του Ηλία
  2. ΓΙΑΝΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου
  3. ΜΠΑΛΛΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Ιωάννη
  4. ΜΠΕΦΑΝΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Γεωργίου

ΜέΡΑ25

  1. ΑΓΓΕΛΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ευαγγέλου
  2. ΒΛΑΧΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Μιλτιάδη
  3. ΕΥΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ-ΗΛΙΑΣ του Ιωάννη
  4. ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου
  5. ΚΙΡΜΙΖΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Γεωργίου
  6. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΆΝΝΑ του Νικολάου

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ-ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ

  1. ΚΑΪΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου
  2. ΚΟΥΚΟΥΒΙΝΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Ιωάννη
  3. ΠΑΤΣΙΑΝΤΑΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ του Ρήγα


ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ (ΕΕΚ) – Τροτσκιστές

  1. ΜΗΛΙΟΡΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Νικολάου

ΚΚΕ(μ-λ)

  1. ΑΝΔΡΕΑΤΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Γερασίμου
  2. ΒΛΑΧΟΣΤΑΜΑΤΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Παντελή
  3. ΚΟΥΤΣΙΜΠΟΥ ΕΛΕΝΗ του Στυλιανού


[/item] [item title="Εκλογική Περιφέρεια ΤΡΙΚΑΛΩΝ"]


ΣΥΡΙΖΑ

  1. ΔΡΙΤΣΕΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
  2. ΞΑΦΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
  3. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
  4. ΣΙΜΟΡΕΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
  5. ΣΤΑΜΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
  6. ΧΑΡΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΑ (ΠΕΡΥ)


ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

  1. ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΗΣ ΗΛΙΑΣ
  2. ΓΑΛΛΟΥ-ΔΑΛΚΑΦΟΥΚΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ
  3. ΛΙΟΥΤΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
  4. ΠΑΠΑΚΩΣΤΑ-ΠΑΛΙΟΥΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
  5. ΣΚΡΕΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
  6. ΧΑΤΖΗΓΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΜΙΚΕΛΗΣ)



ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

  1. ΚΩΣΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
  2. ΜΙΣΙΑΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  3. ΜΠΑΜΠΟΥΡΔΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
  4. ΠΑΡΔΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  5. ΤΣΕΚΟΥΡΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ


ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

  1. ΑΚΡΙΒΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
  2. ΕΚΟΥΤΣΙΔΗ ΜΑΡΙΑ
  3. ΜΑΝΤΖΑΝΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
  4. ΜΗΤΣΙΟΣ ΜΑΡΙΟΣ
  5. ΣΑΡΤΑΜΠΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ-ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

  1. ΜΑΓΚΟΥΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  2. ΠΑΝΑΓΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΑ
  3. ΠΙΝΙΑΡΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
  4. ΣΒΑΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
  5. ΣΤΑΣΟΣ ΑΧΙΛΛΕΥΣ
  6. ΤΣΙΟΥΜΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ


ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ-ΤΖΗΜΕΡΟΣ

  1. ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  2. ΓΚΙΟΞΑΡΗ ΒΑΡΒΑΡΑ
  3. ΜΠΑΡΤΖΙΩΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
  4. ΣΕΠΥΡΓΙΩΤΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ

  1. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΣ


ΜέΡΑ 25

  1. ΕΛΕΝΗ ΜΑΡΙΑ
  2. ΠΑΝΤΑΖΩΝΗ ΦΩΤΕΙΝΗ
  3. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
  4. ΧΟΥΤΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ


ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ-ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ

  1. ΖΩΓΑΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΑΝΤΑΡΣΥΑ

  1. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  2. ΠΡΕΚΑΤΕΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
  3. ΣΑΒΒΟΥΛΙΔΗ ΣΟΥΛΤΑΝΑ
  4. ΤΑΧΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
  5. ΤΣΟΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ


ΕΠΑΜ-ΑΚΚΕΛ

  1. ΖΑΝΑΚΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
  2. ΚΑΝΤΑΚΟΥ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ


ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ

  1. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ
  2. ΗΛΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  3. ΜΠΛΕΤΣΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
  4. ΝΤΙΝΤΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ (ΧΡΥΣΑ)
  5. ΠΑΠΑΕΥΘΥΜΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
  6. ΦΑΜΙΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ


ΚΚΕ (μ-λ)

  1. ΖΟΛΩΤΑ ΕΥΑΓΓΕΛΗ (ΕΛΙΖΑ)
  2. ΜΠΑΛΑΦΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ
  3. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
  4. ΣΑΠΟΥΛΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
  5. ΤΟΥΦΕΞΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ


ΚΚΕ

  1. ΚΑΪΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  2. ΚΑΝΤΑΡΤΖΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ
  3. ΚΑΠΕΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
  4. ΛΙΑΤΙΦΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  5. ΝΤΟΥΡΛΙΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ
  6. ΠΕΤΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ


ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

  1. ΧΟΝΔΡΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ


Μ-Λ ΚΚΕ

  1. ΣΤΑΥΡΙΔΟΥ ΑΝΝΑ


ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ

  1. ΔΡΑΓΟΥΤΑ ΜΑΡΙΑ



[/item] [item title="Εκλογική Περιφέρεια ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ"]


ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ
  1. ΑΓΟΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Θεοχάρη
  2. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΗΛΙΑΣ του Παυσανία
  3. ΒΕΡΙΛΛΗΣ ΔΟΜΗΝΙΚΟΣ του Κωνσταντίνου
  4. ΒΡΑΝΤΖΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Αχιλλέως
  5. ΚΑΤΣΙΑΒΡΙΑ-ΣΙΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του Αθανασίου
  6. ΛΑΠΠΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ευαγγέλου

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
  1. ΚΟΥΛΟΚΤΣΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Αποστόλου
  2. ΚΩΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου
  3. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ του Βασιλείου
  4. ΣΚΟΝΔΡΑ ΑΣΗΜΙΝΑ του Κωνσταντίνου
  5. ΤΟΛΙΑ ΣΟΦΙΑ του Κωνσταντίνου
  6. ΤΣΙΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλεξάνδρου


ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ «ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ»
  1. ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Κωνσταντίνου
  2. ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ του Θωμά
  3. ΚΟΝΤΑΚΤΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Χρήστου
  4. ΚΟΥΚΟΣΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αθανασίου
  5. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Δημητρίου
  6. ΡΑΓΙΑ ΑΡΙΣΤΕΑ του Βάϊου

ΚΚΕ
  1. ΓΑΖΟΣ ΕΚΤΟΡΑΣ του Στυλιανού
  2. ΚΟΥΤΡΑ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ του Αθανασίου
  3. ΜΠΕΚΙΑΡΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Στεφάνου
  4. ΠΟΛΥΓΕΝΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ του Σωτηρίου
  5. ΤΕΓΟΣ ΝΙΚOΛΑΟΣ του Χρήστου
  6. ΤΣΙΟΥΤΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ευαγγέλου


ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ-ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
  1. ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ (ΧΑΡΗΣ) του Λέανδρου
  2. ΚΑΜΠOΥΡΗ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ του Κυριάκου
  3. ΜΠΑΛΑΤΣΟΥΚΑΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ του Γεωργίου
  4. ΤΑΣΙΑ ΠΟΛΥΞΕΝΗ του Δημητρίου

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
  1. ΒΑΛΛΑΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του Αποστόλου
  2. ΜΑΝΤΖΑΚΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙOΣ του Δαμιανού
  3. ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Κωνσταντίνου
  4. ΣΤΑΜΠΟΥΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΝΙΚΗ του Ιωάννη


ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ-ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
  1. ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του Ιωάννη
  2. ΓΚΑΡΑΒΕΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Στεφάνου
  3. ΛΑΠΠΑΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του Χρήστου
  4. ΠΑΠΠΑ ΑΓΟΡΙΤΣΑ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ του Μιχαήλ
  5. ΣΙΑΡΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του Ευριπίδη
  6. ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ
  7. ΚΟΡΔΕΛΗ ΜΕΛΠΟΜΕΝΗ του Γεωργίου
  8. ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωάννη

ΜέΡΑ25
  1. ΒΑΡΟΥΔΗ ΜΑΡΙΑ του Αργυρίου
  2. ΚΟΥΤΣΙΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου
  3. ΜΟΥΣΤΑΚΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Θεόδωρου
  4. ΠΟΛΥΜΕΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Πολύβιου


ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ για την ΑΝΑΤΡOΠΗ-Μέτωπο της Αντικαπιταλιστικής Επαναστατικής Κουμμουνιστικής Αριστεράς και της Ριζοσπαστικής Οικολογίας
  1. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Αντωνίου
  2. ΒΟΥΡΚΟΤΙΩΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Δημοσθένη
  3. ΜΠΟΥΝΤΟΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Σωκράτη
  4. ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ-ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ
  5. ΔΗΜΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Κωνσταντίνου
  6. ΝΙΚΟΛΟΥΔΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Ιωάννη
  7. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χρήστου
  8. ΣΑΜΠΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Βασιλείου

Ε.ΠΑ.Μ.-Α.Κ.Κ.ΕΛ.
ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ.) και ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (Α.Κ.Κ.ΕΛ.)
  1. ΠΑΠΑΔΟΥΛΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ του Νικολάου

ΚΚΕ (μ-λ)
  1. ΒΑΡΝΑΒΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Στυλιανού
  2. ΔΡΑΓΟΥΤΣΟΥ ΧΡΥΣΑ του Στεφάνου
  3. ΚΑΜΑΡΕΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη
  4. ΚΑΠΝΙΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Ευαγγέλου
  5. ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Θωμά

ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ
  1. ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΪΟΣ του Χρήστου
  2. ΠΑΪΣΙΟΥ ΚΑΡΟΛΙΝΑ του Δημητρίου
  3. ΤΣΕΛΙOΣ ΚΥΡΙΤΣΗΣ του Δημητρίου

Μ-Λ ΚΚΕ
  1. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)
  1. ΛΗΜΝΙΟΥ ΜΑΡΙΝΑ του Θεοδώρου

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ-ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΎΛΟΥ
  1. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Βασιλείου



[/item] [/accordion]






Newsroom larisacitynews.GR





Βουλευτικές Εκλογές 2019 | Όλοι οι Υποψήφιοι Βουλευτές στη Θεσσαλία